E.T'nin Senaristi Yaşama Veda Etti

E.T'nin Senaristi Yaşama Veda Etti 07 Kasım 2015

Steven Spielberg'ün sinema tarihine geçen başyapıtı E.T - The Extra Terrestrial'ın senaristi Melissa Mathison hayatını kaybetti. 65 yaşında hayatını kaybeden Mathison, bir süredir nöroendokrin kanser ile mücadele ediyordu. Indiana Jones serisinin yıldızı Harrison Ford ile 1983'ten 2004'e kadar evli kalan Mathison'ın 2 çocuğu bulunuyordu. Efektleriyle sinema tarihinde bir çığır açan E.T'nin

Steven Spielberg'ün sinema tarihine geçen başyapıtı E.T - The Extra Terrestrial'ın senaristi Melissa Mathison hayatını kaybetti.

65 yaşında hayatını kaybeden Mathison, bir süredir nöroendokrin kanser ile mücadele ediyordu. Indiana Jones serisinin yıldızı Harrison Ford ile 1983'ten 2004'e kadar evli kalan Mathison'ın 2 çocuğu bulunuyordu.

Efektleriyle sinema tarihinde bir çığır açan E.T'nin "E.T. Phone. Home" gibi birçok unutulmaz repliğine imza atan Mathison, ayrıca The Black Stallion (1979) ve Kundun (1997) gibi filmlerin de senaryosunu da yazmıştı. E.T senaryosuyla En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar adaylığı da kazanmıştı.

  • Beğen
    0
Compare hotel prices and find the best deal - www.hotelscombined.com
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
  Dikkat! Yorum gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.